bielickowo@gmail.com
tel. 601-636-448
OPEN

W tej ponad 150-letniej chacie przywiezionej z Załęża zobaczyć można jak żyli Kaszubi na przełomie XIX i XX wieku. W pokojach znaleźć można przedmioty codziennego użytku: od łóżka, wózka dziecięcego, maszyny do szycia, kołowrotka ręczny odkurzacz, ...

Odtworzono tu kuchnie z paleniskiem, Jest mnóstwo urządzeń kuchennych, takich jak pralka, magiel czy centerfuga do mleka. Są pojemniki na artykuły spożywcze pamiętające jeszcze XIX wiek. Jest też siekiera z 1916 roku.

W innej izbie zgromadzone zostały

W pańskiej izbie jest wiele instrumentów są gramofony. Niektóre są z tubą. Wszystkie egzemplarze są „na chodzie”. W kolekcji znajduje się cytra, bandonia i hiszpańska katarynka, która ma w repertuarze sześć piosenek i pochodzi z ok 1800 roku. Nie brakuje w zestawie kilku harmonii i fisharmonii. W Muzeum można również obejrzeć wystawę cylindrów, smokingów i fraków. Cylindry pochodzą z różnych krajów m.in. z: Irlandii, Bawarii i Szwecji. Większość z nich jest z 1900 roku.

W pokoju stoi niemiecki telewizor z radiem i adapterem. Ten zestaw trzy w jednym pochodzi z 1958 roku. Nad aparatem stoi intrygująca francuska beczułka pokryta skórą. Zarówno kiedyś, jaki i teraz służy ona za...barek.